Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Výtvarka a keramika

 

O oddělení

Náplní oddělení je především pravidelná zájmová činnost v kroužcích. Výtvarné kroužky jsou otevřeny dětem od dvou let a keramické kroužky dětem od pěti let. Připravujeme i děti a studenty na přijímací zkoušky na výtvarné obory, pro dospělé organizujeme výtvarné a keramické kroužky a točení na kruhu. Pamatujeme i na cizince, kteří trvale nebo dočasně pobývají v Brně a speciálně pro ně jsme otevřeli výtvarný kroužek v angličtině. V keramických dílnách pracujeme s dětmi vyloučených sociálních lokalit a předškolními dětmi se zrakovým postižením.

Nepravidelná zájmová činnost je ve školním roce zastoupena pořádáním dílen a víkendových akcí pro děti, příměstských výtvarných táborů, pobytových akcí pro děti, programů v galerii i výukových odborných programů zaměřených na grafiku. Výtvarné a keramické práce dětí jsou prezentovány na výstavách, které probíhají nejen v Galerii Lužánky, ale i v jiných prostorách v Brně či Praze. Velkou tradici mají víkendové keramické kurzy pro dospělé. Pravidelně v květnu pořádáme Dny čaje a keramiky v krásném prostředí terasy pracoviště Lidická, akci, která si zajistila vysoké renomé svou odborností a příjemnou atmosférou.

V létě pořádáme prázdninová výtvarná soustředění, příměstské výtvarné a keramické tábory. Oblíbené jsou letní keramické kurzy nejen pro učitele a kurzy mozaiky. Pro starší děti nabízíme v létě Sochařské sympozium a Komiksový ateliér.

Připravujeme také designovou prodejní přehlídku D.A.F.F., která podporuje tvorbu především místních mladých designérů a tvůrců. Naše oddělení využívá nabídku Evropské dobrovolné služby a již několikátým rokem pracuje s mladými výtvarníky ze zahraničí (Skotsko, Tunisko, Francie…).

Dobrovolníci jsou zapojeni do celoroční činnosti, zvláště do práce s dětmi. Součástí oddělení je Galerie Lužánky, která je zaměřená především na mladé a začínající výtvarníky, studenty a zajímavé dětské projekty. Při výtvarném oddělení funguje občanské sdružení Spolek Josefa Šímy.

Na výtvarném oddělení pracují:

Naďa Obrátilová – vedoucí výtvarného oddělení, vedení výtvarných a keramických kroužků pro děti, organizace víkendových kurzů pro dospělé, vedení Galerie Lužánky, příprava a realizace výukových programů, spolupráce s EVS

Ilona Kulíková – vedení keramických kroužků pro děti a dospělé, organizace a vyučování víkendových kurzů pro dospělé, organizace Dnů čaje a keramiky, metodická a poradenská činnost pro učitele keramiky

Andrea Herzanová – vedení výtvarných a keramických kroužků pro děti a dospělé, výuka výtvarné dílny pro cizince v anglickém jazyce, organizace výstav v Galerii Chodba, organizace designové prodejní přehlídky DAFFF, spolupráce s EVS