Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Soutěže a práce s talenty

 

O oddělení

Oddělení „Soutěže a práce s talenty“ nejlépe vystihuje svou činnost. Je nejmladší oddělení pracoviště Lidická a vzniklo v září 2008.

Koordinuje předmětové soutěže vyhlašované MŠMT v rámci okresu Brno – město a Jihomoravského kraje. Ve volnočasových aktivitách se věnuje práci s talentovanými dětmi a mládeží v oblasti přírodních věd (převážně chemie a biologie).

Mezi volnočasové aktivity, kromě pravidelné činnosti (kroužků), můžeme zařadit zejména víkendové pobytové akce během školního roku, příměstské tábory a odborné letní tábory o prázdninách.

Ve volnočasových aktivitách se oddělení zaměřuje na oblast přírodních věd. Pro nejmladší školní děti nabízíme příměstské tábory, kde se děti seznamují formou jednoduchých a někdy i zábavných pokusů s technickými i přírodními zákony. Pro starší školní děti nabízíme kroužky a pobytové akce zaměřené více odborně. V letošním školním roce ve spolupráci s Masarykovou univerzitou – výukovým centrem Bioskop nabízíme kroužek Biologické praktikum v Bioskopu, kde se mladí biologové seznámí s taji živočišné říše a dalšími zajímavostmi z biologie. Pro žáky, kteří se hlásí na střední školy, je připraven kroužek Trénujeme matiku, který je věnován přípravě na přijímací zkoušky na SŠ z matematiky.
Pro nadějné chemiky převážně ze středních škol funguje velmi dobře Klub chemiků. Studenti si tu rozšiřují teoretické vědomosti i praktické dovednosti v laboratořích. Stalo se už tradicí, že o prázdninách pro chemické nadšence organizujeme ve spolupráci s Ústavem chemie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Letní chemické soustředění.

Kromě výše popsaných aktivit je další náplní práce oddělení také koordinace předmětových soutěží vyhlašovaných MŠMT

  • matematická, fyzikální, chemická a biologická olympiáda
  • soutěže v cizích jazycích – němčině, angličtině, francouzštině, španělštině, ruštině a latině
  • dějepisná a zeměpisná olympiáda
  • olympiáda v českém jazyce
  • středoškolská odborná činnost
  • soutěž v programování
  • soutěže v grafických disciplínách a mnohé jiné.

Celý rozsah soutěží najdete zde.

Na oddělení pracuje 1 interní zaměstnanec. Činnost oddělení by nebyla možná bez externích spolupracovníků a mnoha dobrovolníků.