Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Přírodověda

 

O oddělení

Naše oddělení přírodovědy nabízí těm, kteří navštěvují zdejší kroužky, ale i lidem z řad široké veřejnosti pestrou paletu činností, které vycházejí z rozsáhlého zázemí, kterým lužánecké pracoviště Lidická disponuje. Přestože leží na rušném okraji městského centra, díky svému zasazení do prostředí největšího brněnského parku umožňuje přírodovědnou a ekologickou výchovu založenou na praktických činnostech a prožitcích.

Největší tradici mají na oddělení přírodovědy chovatelské a pěstitelské kroužky. Toto zaměření se pormítá také do námi organizovaných příměstských táborů, letních aktivit i příležitostných akcí.

 

Co nabízíme

 • pravidelnou zájmovou činnost
 • výukové programy a exkurze pro MŠ, ZŠ, SŠ, ŠD a jiné zájmové kroužky
 • biologickou olympiádu kategorií C a D
 • kurzy pěstování exotických rostlin
 • dny otevřených dveří u zvířátek a ve sklenících
 • tématické akce (Velikonoce v Lužánkách, Den stromů, Mezinárodní výstava fretek, apod.)
 • poradenská činnost v oblasti pěstitelství a chovatelství.
 

Na co se zaměřujeme?

 • pravidelnou zájmovou činnost
 • chovatelství
 • pěstitelství
 • enviromentální výchova
 • poradenství

Naše chovatelská klubovna nabízí mnoho příležitostí a podnětů k získávání nových chovatelských poznatků, ale zároveň k prohlubování těch dosavadních. Na své si tedy přijdou začínající, ale i pokročilí chovatelé. Naší snahou je vytvářet prostředí, ve kterém se každý může seznámit s problematikou jak běžně chovaných, tak i méně obvyklých domácích mazlíčků. Lze se zde setkat s drobnými hlodavci, plazy, drápkatými opičkami, papoušky, ale také s malými hospodářskými zvířaty. Každý má možnost si na vlstní kůži vyzkoušet, co starost o ně obnáší.

U našich mladých chovatelů podporujeme pozitivní a laskavý přístup ke zvířatům. Jde nám především o to, aby pochopili, jak náročný může chov být a naučili se o svá zvířátka pečovat soustavně a s pochopením pro jejich specifické potřeby.

Pro rozvoj specializovaných pěstitelských dovedností našemu oddělení slouží dva skleníky a zahrada. Zde se konají kroužky pro pěstitele kaktusů, citrusů, sukulentů a orchidejí. V poslední době roste zájem o pěstování bonsají. Jeho členové pod vedením zkušeného pěstitele Jiřího Trávníčka vyhrávají nejrůznější soutěže. Zejména pro veřejnost se zde pořádají také kurzy pěstování exotických rostlin a aranžérské kurzy k různým příležitostem.

Z podoby našeho zázemí vychází také náplň našich výukových programů. Ve sklenících a na zoologickém úseku jich nabízíme celkem deset, a sice pro všechny typy škol. Při výukových programech klademe důraz především na přímý kontakt dětí s přírodou, aktuálnost, odbornou správnost a vysokou didaktickou úroveň. Snažíme se rozvíjet tvořivost, komunikační dovednosti, myšlení a jednání citlivé k životnímu prostředí.

Stále větší oblibu si mezi dětmi, mládeží i dospělými získávají „Dny otevřených dveří u zvířátek a ve sklenících“.