Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kultura a společnost

 

Činnost oddělení:

Naše oddělení nabízí zejména činnosti, které přispívají k rozvoji jazykových a vyjadřovacích schopností, znalosti historie, poznávání brněnského regionu a rozvoji logického myšlení. Osmnáct let připravujeme pro školy výukové programy zaměřené na filmovou a literární výchovu (cykly pořadů Malíři a spisovatelé dětem, Film a literatura) a regionální historii (Brněnské pověsti, Brno v proměnách času), kterých se v Lužánkách každoročně účastní více než 3000 žáků základních a středních škol z Brna i okolí. Pro talentované žáky organizujeme okresní a krajská kola soutěží vyhlašovaných Národním institutem dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – Dějepisnou olympiády, Olympiádu českého jazyka, konverzační soutěže v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině a latině.

Připravujeme a zajišťujeme městské a krajské turnaje deskových her a debatních soutěží, jednodenní výlety a exkurze, pobytové akce pro děti, studenty i rodiče s dětmi, příměstské tábory v době podzimních, jarních a letních prázdnin a pobytové tábory zaměřené na turistiku, historii a poznávání přírodních a kulturních zajímavostí. Ze zájmových kroužků určených dětem a mládeži patří pod oddělení společenských věd Kluby deskových her dámy, tři kroužky šachů, Cvrčkování, Debatní klub, Sobotní Bijásek a kroužek cestovatelů Všudybyl. Bývalí učitelé se mohou každý týden pravidelně scházet v Klubu učitelů – důchodců.