Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Divadlo a tanec

 

O oddělení

Divadelní a taneční oddělení se zabývá múzickým uměním – divadlem, tancem a hudbou. Pracujeme s principy dramatické výchovy jako výchovy uměním skrze umění a k umění. Snažíme se o propojování divadla, tance, pedagogiky a psychologie. Podporujeme sociální rozvoj a komunikaci.

Stěžejní náplní naší činnosti jsou divadelní a taneční soubory a kroužky určené pro zájemce od 5 let až po dospělé.

Divadelní a taneční oddělení navazuje na Středisko dramatické výchovy založené v roce 1989.

 

Naše činnosti

Divadelní soubory a kroužky

V mladších skupinách se zaměřujeme na dramatickou hru, rozvoj fantazie, představivosti, sociálních a komunikačních dovedností. U starších dětí směřujeme k tvorbě divadelního tvaru – představení. Dospělé soubory tvoří divadelní inscenace (autorské, dle předlohy, dle pravidelného dramatického textu…). Prezentace divadelních inscenací se koná v našem divadelním sále Ornis, na divadelních festivalech, přehlídkách či hostovačkách.

Letní divadelní dílny a tábory

Každoročně o letních prázdninách organizujeme pro starší členy našich divadelních souborů Letní kočovací divadelní dílnu Chotěborky (dílna zaměřená na tvorbu inscenace a následné kočování s představením). Pro mladší členy divadelních souborů nabízí Letní divadelní dílnu Chotěborky a Letní divadelní tábor pro děti. Ve spolupráci se spolkem Brnkadla pořádáme letní tábor pro děti.

Příměstské tábory

O letních prázdninách pořádáme následující příměstské tábory pro děti: V divadle (PT zaměřený na základy divadelní práce a tvorbu jevištního tvaru), Africké bubnování (základy hry na africké bubny a body percussion), PT Street dance pro začátečníky a Kytarový příměstský tábor (základy hry na nástroj).

Výukové programy

Výukové programy sledují zaměření oddělení směrem k oblasti múzického umění s akcentací divadla a divadelní tvorby. Výukové programy vnímáme jako prakticko-umělecké dílny či participační divadlo.

Organizace festivalů a přehlídek

Pořádáme a spolupořádáme festivaly a přehlídky zaměřené na divadelní a taneční tvorbu. Festivaly jsou nezastupitelným místem k tvořivému setkávání, vzájemnému sdílení a obohacování neprofesionálních divadelníků a tanečníků. Součástí programu festivalů i přehlídek jsou vzdělávací workshopy určené zájemcům z řad mladých neprofesionálních umělců.

Organizujeme přehlídku ŠPÍL-BERG, jedná se o krajskou postupovou přehlídku mladého, experimentujícího divadla, divadla poezie a uměleckého přednesu. Přehlídka je zařazená v národním systému postupových přehlídek a je koordinována ministerstvem kultury prostřednictvím odboru NIPOS-ARTAMA.

Organizujeme oblastní a krajské kolo postupové přehlídky dětského divadla a dětské recitace Dětská scéna.

Na podzim probíhá festival Pravý ořechový. Festival je zaměřen na netradiční divadelní tvary, představení z letních divadelních projektů a reprízy představení divadelních souborů Divadelního a tanečního oddělení.

Spolek Brnkadla pořádá ve spolupráci se SVČ Lužánky nesoutěžní přehlídku Brnkání.